6 maart 2008 Solide onderliggende groei en geen materiële afwaarderingen op beleggingen in 2007

 

  •   SOLIDE 4e KWARTAAL RESULTATEN GEMASKEERD DOOR EENMALIGE FACTOREN IN VERGELIJKBARE PERIODE
    - Daling netto operationeel resultaat en netto onderliggend resultaat vooral gevolg van valuta-invloeden en significante eenmalige belastingvoordelen in 2006
    - Onderliggend resultaat vóór belastingen 9% hoger (16% tegen constante wisselkoersen) door solide groei
    - Nettowinst 26% gedaald tot EUR 648 miljoen door lager netto operationeel resultaat
    - Inkomsten genererende beleggingen met 2% gegroeid (11% tegen constante wisselkoersen) door aanhoudende groei bestaande activiteiten en acquisitie van levensverzekeringsbedrijven Merrill Lynch

 

  •   GEEN MATERIËLE AFWAARDERINGEN OP BELEGGINGEN
    - In 4e kwartaal per saldo EUR 17 miljoen afgewaardeerd op beleggingen; weerspiegeling van de hoge kwaliteit van de beleggingsportefeuille
    - Geen afwaarderingen op subprime portefeuille van EUR 2,9 miljard
    - Negatieve herwaardering vóór belastingen via eigen vermogen van subprime en near prime aan hypotheken gerelateerde beleggingen en CDOs in de VS bedraagt EUR 487 miljoen

 

  •   EEN JAAR MET STERKE ONDERLIGGENDE GROEI
    - Waarde nieuwe productie 20% gestegen tot EUR 927 miljoen in lijn met de verhoogde doelstelling van een waarde nieuwe productie van EUR 1,25 miljard in 2010
    - Netto operationeel resultaat 4% lager en 1% hoger tegen constante wisselkoersen
    - Netto onderliggend resultaat 4% hoger (9% tegen constante wisselkoersen); onderliggend resultaat vóór belastingen 9% gestegen (14% tegen constante wisselkoersen)
    - Nettowinst van EUR 2,6 miljard 20% gedaald door lager niet-operationeel resultaat in Nederland
    - Verkoop nieuwe levensverzekeringen 7% gestegen en totale stortingen 14%

 

  •   VERHOGING DIVIDEND DOOR STERKE KAS- EN KAPITAALPOSITIE
    - Slotdividend verhoogd tot EUR 0,32, waarmee het totale dividend stijgt met 13% tot EUR 0,62 per aandeel, een weerspiegeling van de sterke cash flow en kapitaalpositie

 

* De cijfers over 2007 zijn vergeleken met de pro forma cijfers over 2006. Deze cijfers zijn na wijziging in de waarderingsgrondslagen en na wijziging van de definitie operationeel resultaat om AEGON?s aandeel in het nettoresultaat van deelnemingen op te nemen en exclusief het effect van veranderingen in de marktwaarde van garanties, zoals het geval zou zijn geweest als AEGON Nederland het afdekkingsprogramma volledig had ingevoerd in deze twee jaar. De nettowinst wordt echter alleen beïnvloed door de wijziging in de waarderingsgrondslagen. Zie ook tabel Financial Overview op pagina 3 van het Engelstalige persbericht en het persbericht dat AEGON heeft uitgegeven op 24 juli 2007. Voor meer details verwijzen we naar pagina 39 van het Engelstalige persbericht.

 

COMMENTAAR VAN DE VOORZITTER

 

"AEGON heeft in 2007 solide gepresteerd, zoals blijkt uit de gestegen verkoop, de toegenomen stortingen en de groei van het onderliggende resultaat.

 

AEGON handhaaft zijn sterke financiële positie. Ondanks de huidige turbulentie op de mondiale financiële markten zijn er dit jaar geen materiële afwaarderingen geweest op onze beleggingsportefeuille. Ook zijn er geen afwaarderingen geweest in onze subprime portefeuille. Deze portefeuille van EUR 2,9 miljard blijft van hoge kwaliteit. Meer dan 99% van onze subprime beleggingen heeft een AA of AAA waardering.

 

Het netto operationeel resultaat in 2007 was stabiel tegen constante wisselkoersen, terwijl het netto onderliggende resultaat tegen constante wisselkoersen met 9% steeg, een weerspiegeling van AEGON's solide prestaties. De nettowinst is in 2007 gedaald met name door een lager niet-operationeel resultaat in Nederland. De inkomsten genererende beleggingen zijn 2% gestegen (11% tegen constante wisselkoersen), door de aanhoudende groei van onze bestaande activiteiten, naast de overname van de levensverzekeringsbedrijven van Merrill Lynch afgelopen december.

 

Omdat de waarde nieuwe productie van onze bedrijven in Amerika, Europa en Azië sneller dan verwacht toenam, hebben we besloten onze doelstelling voor de waarde nieuwe productie te verhogen met 14% tot EUR 1,25 miljard in 2010. Na vier jaar achtereenvolgende groei is de waarde nieuwe productie in 2007 uitgekomen op het record van EUR 927 miljoen.

 

De voltooiing van het aandeleninkoopprogramma van EUR 1 miljard in november en de stijging van AEGON's totale dividend voor 2007 met 13% tot EUR 0,62 per gewoon aandeel laten zien dat onze cash flow en kapitaalpositie sterk blijven. Tegelijkertijd hebben we voldoende kapitaal beschikbaar om onze activiteiten te laten groeien en acquisities na te streven die passen binnen onze gedisciplineerde prijsstelling.

 

We hebben ons distributienetwerk verder uitgebreid door een samenwerking aan te gaan met Barclays in het Verenigd Koninkrijk, een overeenkomst te sluiten met Taishin, een van de toonaangevende banken in Taiwan, een joint venture voor vermogensbeheer op te zetten met Industrial Securities in China en door een samenwerkingsovereenkomst aan te gaan met een vierde spaarbank in Spanje, Caja Cantabria. Door de samenwerking die is gesloten met Merrill Lynch in de Verenigde Staten zal AEGON zijn positie als toonaangevende aanbieder van levensverzekeringen en variable annuities  in de Verenigde Staten verder uitbouwen.

 

Ik ben de Raad van Commissarissen dankbaar dat zij mij de kans heeft gegeven AEGON de afgelopen jaren te leiden. Samen met mijn collega's in de Raad van Bestuur en in de Management Board hebben wij ons erop gericht AEGON's solide balanspositie te verbeteren, de distributiekracht van de Groep te versterken, AEGON's internationale positie uit te bouwen en onze bedrijven zo te positioneren dat we de komende jaren verder kunnen groeien, zowel in onze bestaande als in de opkomende markten. Graag wil ik ook onze vele distributiepartners en onze 30.000 medewerkers bedanken, door wiens toewijding en inzet onze klanten erop kunnen vertrouwen dat wij ze zullen helpen bij het creëren van een betere toekomst voor henzelf en hun families.

 

Als laatste wil ik graag zeggen verheugd te zijn over de keuze om Alex Wynaendts AEGON naar de volgende groeifase te laten leiden, in wat opnieuw een opwindende tijd zal zijn voor de internationale levensverzekerings- en pensioenindustrie."

 

DISCLAIMERS

Belangrijke noot met betrekking tot niet-GAAP maatstaven
In dit persbericht zijn verschillende maatstaven opgenomen die niet behoren tot de algemene waarderingsgrondslagen (GAAP): (netto) pro-forma operationeel resultaat 2006, netto operationeel resultaat, operationeel resultaat vóór belastingen, (netto) onderliggend operationeel resultaat en waarde nieuwe productie. Voor de reconciliatie van de verschillende maatstaven verwijzen wij naar pagina 23 en 34 van het Engelse persbericht.
Waarde nieuwe productie is niet gebaseerd op IFRS, die AEGON gebruikt voor zijn kwartaalresultaten, en moet niet worden gezien als een vervanging voor IFRS-maatstaven.
AEGON is van mening dat de niet-GAAP maatstaven tezamen met de IFRS gegevens de beleggerswereld zinvol inzicht verlenen om AEGON's activiteiten te kunnen evalueren in relatie tot de activiteiten van de peers.In dit persbericht zijn verschillende maatstaven opgenomen die niet behoren tot de algemene waarderingsgrondslagen (GAAP): (netto) pro-forma operationeel resultaat 2006, netto operationeel resultaat, operationeel resultaat vóór belastingen, (netto) onderliggend operationeel resultaat en waarde nieuwe productie. Voor de reconciliatie van de verschillende maatstaven verwijzen wij naar pagina 23 en 34 van het Engelse persbericht.
Waarde nieuwe productie is niet gebaseerd op IFRS, die AEGON gebruikt voor zijn kwartaalresultaten, en moet niet worden gezien als een vervanging voor IFRS-maatstaven.
AEGON is van mening dat de niet-GAAP maatstaven tezamen met de IFRS gegevens de beleggerswereld zinvol inzicht verlenen om AEGON's activiteiten te kunnen evalueren in relatie tot de activiteiten van de peers.

 

Lokale valuta's en constante wisselkoersen
Dit persbericht bevat bepaalde informatie over onze resultaten en financiële toestand in USD voor Amerika, in GBP voor het Verenigd Koninkrijk, HUF voor Hongarije en NTD voor Taiwan, omdat die activiteiten hoofdzakelijk in die valuta's plaatsvinden. Door bepaalde vergelijkende informatie tegen constante wisselkoersen te presenteren, wordt het effect van wijzigingen in de wisselkoersen geëlimineerd. Deze informatie is op geen enkele manier te vervangen door, of beter dan de financiële informatie over ons bedrijf in euro's, de valuta van onze jaarrekening.
 

Belangrijke noot met betrekking tot verwachtingen
De in dit bericht opgenomen mededelingen, voor zover geen historische feiten, zijn "verwachtingen" zoals bedoeld in de U.S. Private Securities Litigation Reform Act (USA). Woorden zoals geloven, schatten, beogen, van plan zijn, kunnen, verwachten, anticiperen, voorspellen, ramen, rekenen op, voortzetten, willen, voorzien, zou moeten, zou kunne, is overtuigd en soortgelijke uitingen - als ze op ons bedrijf betrekking hebben - worden gebruikt om dergelijke verwachtingen tot uitdrukking te brengen. Deze mededelingen zijn geen garanties voor toekomstige resultaten en hebben risico's, onzekerheden en aannames in zich die moeilijk zijn te voorspellen. Wij achten ons niet verplicht om enige verwachting publiekelijk te herzien of aan te passen. Lezers worden gewaarschuwd niet overmatig te vertrouwen op deze verwachtingen, die enkel een weerspiegeling zijn van verwachtingen op het moment dat dit document werd geschreven. Alle verwachtingen zijn onderhevig aan meerdere risico's en onzekerheden die ertoe kunnen leiden dat werkelijk behaalde resultaten materieel verschillen van de verwachtingen. Dergelijke risico's en onzekerheden betreffen, maar zijn niet beperkt tot: 

  • veranderingen in algemene economische omstandigheden, met name in de Verenigde Staten, Nederland en het Verenigd Koninkrijk;
  • veranderingen in de ontwikkeling van de financiële markten, inclusief in ontwikkeling zijnde markten, waaronder:
    • de frequentie en omvang van oninbare leningen in onze vastrentende beleggingsportefeuilles; en
    • de effecten van faillissementen en/of boekhoudkundige veranderingen in de financiële markten en de daaruit voortkomende daling van de waardes van posities in aandelen en schuldpapieren;
  • de frequentie en omvang van verliezen uit verzekerde gebeurtenissen;
  • veranderingen die invloed hebben op sterftecijfers, levensverwachting en andere factoren die de winstgevendheid van onze verzekeringsproducten kunnen beïnvloeden;
  • veranderingen die de rentestanden beïnvloeden en voortdurend lage rentestanden en snel veranderende rentestanden;
  • veranderingen die invloed hebben op de wisselkoersen, waaronder de EUR/USD en EUR/GBP wisselkoersen;
  • toenemende concurrentie in de Verenigde Staten, Nederland, het Verenigd Koninkrijk en de in ontwikkeling zijnde markten;
  • veranderingen in wet- en regelgeving, met name die die onze activiteiten, ons productaanbod en de aantrekkelijkheid van bepaalde producten voor klanten kunnen beïnvloeden;
  • veranderingen van het beleid van toezichthouders met betrekking tot de verzekeringsbedrijfstak in de jurisdictie waarin wij actief zijn;
  • overmacht, terrorisme en oorlogsdaden;
  • veranderingen in het beleid van centrale banken en/of regeringen;
  • rechtszaken en maatregelen door toezichthouders die ons ertoe verplichten substantiële schade te vergoeden of onze werkwijze te veranderen;
  • de reactie van klanten met betrekking tot nieuwe producten en distributiekanalen;
  • veranderingen op het gebied van concurrentie, wetgeving, toezicht of belastingwetgeving die de kosten voor distributie van of vraag naar onze producten beïnvloeden;
  • het niet behalen van verwachte resultaten, efficiencyverbeteringen of andere kostenbesparende initiatieven;
  • de invloed op onze gerapporteerde financiële resultaten en financiële situatie van de toepassing van International Financial Reporting Standards.

 

OVER AEGON
AEGON is een van de grootste levens- en pensioenverzekeraars ter wereld en een toonaangevende aanbieder van beleggingsproducten. AEGON stimuleert zijn lokale vestigingen hun producten en diensten zo te ontwikkelen dat deze optimaal aansluiten bij de wensen van de klanten, waarbij ze gebruik maken van de meest geschikte distributiekanalen. AEGON is er trots op dat het deze lokale aanpak kan combineren met de kracht van zijn groeiende wereldwijde organisatie.
AEGON's hoofdkantoor is gevestigd in Den Haag. Wereldwijd heeft AEGON ongeveer 29.000 medewerkers in dienst. AEGON bedient miljoenen klanten in meer dan twintig landen in Amerika, Europa en Azië, met omvangrijke activiteiten in de Verenigde Staten, Nederland en het Verenigd Koninkrijk.
Respect, kwaliteit, transparantie en vertrouwen vormen de kernwaarden van AEGON. AEGON streeft er voortdurend naar om de verwachtingen van klanten, aandeelhouders, werknemers en zakenpartners waar te maken. AEGON is voortdurend op zoek naar innovatieve ideeën en streeft ernaar de beste in de bedrijfstak te zijn.

 

CONTACT

 

Group Corporate Communications & Investor Relations

Den Haag  
Analisten & beleggers
E-mail
070 344 83 05
ir@aegon.com
Media 070 344 83 44
E-mail gcc@aegon.com
Website www.aegon.com
 

 

DETAILS CONFERENCE CALLS EN WEBCASTS

 

Conference call media

Vandaag wordt om 10.00 uur een persconferentie gehouden over de resultaten over het vierde kwartaal van 2007. Deze persconferentie is rechtstreeks te volgen via een webcast op  AEGON?s website.

 

Conference call voor analisten en beleggers

Vandaag wordt om 15.00 uur een conference call voor analisten en beleggers gehouden over de resultaten over 2007. Deze conference call kan worden beluisterd via 020 796 5332. De conference call kan tevens rechtstreeks worden gevolgd via een audio webcast op AEGON?s website.

 

Dit persbericht is een vertaling van het officiële Engelstalige persbericht, dat u kunt vinden op de corporate website www.aegon.com.

Last update: mrt 12, 2008